جزئیات جذب هیئت علمی پژوهشی در پژوهشکده علوم اسلامیمجموع: ۰

بازدید: ۱۳۷۳

خبر

جزئیات جذب هیئت علمی پژوهشی در پژوهشکده علوم اسلامی

ارسال شده در: 03 مهر 1398 - 08:25 توسط پایگاه

جزئیات جذب هیئت علمی پژوهشی در پژوهشکده علوم اسلامی

 

پژوهشکده علوم اسلامی وابسته به بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در فراخوان شهریور ماه 1398 از طریق سامانه جذب هیئت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، عضو هیئت علمی پژوهشی می پذیرد.

 

حجت الاسلام و المسلمین دکتر مهدی مردانی(گلستانی) سرپرست پژوهشکده علوم اسلامی در این باره  اظهار داشت: بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی به منظور پاسخگویی به بخشی از نيازهاي پژوهشي كشور در سال‌ 1375، مجوز قطعی تأسیس پژوهشکده علوم اسلامی را از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دریافت نمود.

 

وی افزود: پیرو مصوبه مجمع عمومی بنیاد پژوهش‌های اسلامی در سال 1396، مکاتبات لازم با مرکز جذب هیئت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صورت گرفت و برای سومین بار، اعلام نیاز بنیاد پژوهش‌های اسلامی در فراخوان شهریور 1398 در سامانه مرکز جذب ثبت شد.

 

دکتر مردانی(گلستانی) تصریح کرد: پژوهشکده علوم اسلامی دارای سه گروه پژوهشی مصوب شامل: گروه فرهنگ، ادب و تمدن اسلامی، گروه تحقیقات علوم قرآنی و فقه جعفری و گروه تصحیح و ترجمه متون اسلامی است و در فراخوان شهریور 1398 در شش رشته: اخلاق و آشنايي با منابع اسلامي، اديان و عرفان، تاريخ فرهنگ و تمدن اسلامي، علوم قرآن و حديث، علوم اجتماعی و سیاست گذاری فرهنگي است عضو هیئت علمی پژوهشی می پذیرد.

 

وی با اشاره به اینکه برای جذب اعضای هیئت علمی پژوهشی دو گونه شرایط عمومی و اختصاصی منظور شده است، گفت: شرایط عمومی جذب هیئت علمی برای دکتری پیمانی، داشتن مدرک دکتری تخصصی یا سطح چهار حوزه، کارت پایان خدمت و حداکثر سن 40 سال است و شرایط اختصاصی جذب، دارا بودن تحصيلات حوزوي و مطالعات عميق اسلامي (شرط الزامي) و برخورداري از سوابق پژوهشي حداقل در يكي از حوزه هاي امام رضا(ع)، وقف و نذر، زیارت، آستان قدس و انقلاب اسلامی است.

 

گفتنی است متقاضیان جذب می‌توانند از طریق وب سایت مرکز جذب هیئت علمی به آدرسhttp://www.mjazb.ir/   اقدام کنند.

نظرات

یادداشت ها

کتاب ها